Zapisy na warsztaty konferencyjne

Szanowni Państwo,

W ramach XII konferencji Tertium planujemy dwa bezpłatne warsztaty dla uczestników oraz studentów. Obydwa warsztaty będą się odbywać równolegle w czwartek 24 marca w godz. 10:30-12:30, przy al. 29 listopada 46, w Krakowie. Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Linki do formularzy poniżej.

1/ Tłumacz dla integracji społecznej – warsztaty  audiodeskrypcji (dr Anna Sadowska, Instytut Językoznawstwa, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II). (120 minut; limit miejsc 20 osób):

Utrata wzroku czy niedowidzenie powodują poważne ograniczenia w życiu codziennym, społecznym i kulturalnym. Dzięki audiodeskrypcji osoby z dysfunkcją wzroku mają dostęp do sztuki wizualnej i mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i artystycznych. Audiodeskryptor, czyli osoba tworząca audiodeskrypcję, jest tłumaczem, który przekłada komunikaty wizualne na słowne. Język audiodeskrypcji jest szczególnym rodzajem języka i kieruje się zasadami, które mają na celu zwięźle i trafnie oddać to, co jest dostępne dla zmysłu wzroku. Celem tych warsztatów jest zapoznanie się z zasadami precyzyjnej komunikacji stosowanej w audiodeskrypcji i praktyczne ich wykorzystanie podczas tworzenia własnych próbek audiodeskrypcji. 

Formularz zapisu


2/ Metodyka upraszczania pism urzędowych – dr hab. Tomasz Piekot, Pracownia Prostej Polszczyzny, Uniwersytet Wrocławski – (120 minut – limit miejsc 20 osób)

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z metodą upraszczania pism urzędowych opracowaną na Uniwersytecie Wrocławskim. Po krótkim wstępie teoretycznym będziemy w grupach upraszczać wybrane pismo urzędowe. W ostatniej części warsztatów każda grupa zaprezentuje swoją propozycję uproszczonego tekstu.

Formularz zapisu

nadchodzące wydarzenia

Krakowskie Towarzystwo TERTIUM
al. Mickiewicza 9
31-120 Kraków
NIP: 677-16-96-818